Correr en Galicia, carreiras populares. Corre, sinte, vive... Carreras Populares en Galicia Calendario O Circuíto Fotos Mapa
Activar contenido PortadaCalendarioForosA miña conta
Menu principal
Info de usuario

Benvido Anónimo

Lista de foreiros:
Último: Anya
Novos hoxe: 0
Novos onte: 1
Total: 18458

Xente conectada:
Foreiros: 1
Visitantes: 64
Robots: 2
Plantilla: 0
Calendario

Info da proba

A Pobra do Caramiñal

27/08/2017 10:45 - 13:15
Regulamento IX CARREIRA POPULAR CONCELLO DA POBRA DO CARAMIÑAL
II CIRCUÍTO DE CARREIRAS POPULARES AROUSA NORTE
V CIRCUÍTO PROVINCIAL DE CARREIRAS POPULARES DEPUTACIÓN DA CORUÑA.


Información e inscrición (chupetes e prebenxamíns) no Dpto. de Deportes da Pobra, Casa da Cultura e Xuventude "Raquel Fdez. Soler" . A partir do 1 de agosto 2071.

Horario: de 9:30h. a 14:30h.
Teléfonof/fax: 981 83 25 90
Teléfono móvil (Pepe Moure): 619 229 946

A inscrición do resto da categorías realizarase a través da plataforma de inscrición á que se pode acceder dende
http://www.arousa-norte.es ou http://emesports.es

DATA LÍMITE INSCRICIÓN: 24 agosto 2017

RECOLLIDA DE DORSAIS ATA MEDIA HORA ANTES DA CARREIRA, na secretaría instalada na Praza Maior.

COTA INSCRICIÓN (CARREIRA 7.800 m.) XUVENIL/ JUNIOR/ PROMESA-SENIOR/ VETERANOS/AS, masc. e fem. - 6 € (se participan en todo o circuito: 20 €)

CATEGORÍAS:
CHUPETE: 2, 3 4 anos de idade.
PREBENXAMÍN masc. e fem.: nados no 2010-2011-2012.
BENXAMÍN masc. e fem.: nados no 2008-2009.
ALEVÍN masc. e fem.: nados no 2006-2007.
INFANTIL masc. e fem.: nados no 2004-2005.
CADETE masc. e fem.: nados no 2002-2003.
XUVENIL masc. e fem.. nados no 2000-2001.
JUNIOR masc. e fem.: nados no 1998-1999.
PROMESA masc. e fem.: nados no 1995-1996-1997.
SENIOR masc. e fem: nados no 1983 ata o 1994.

VETERANOS E VETERANAS:
VETERANO/A 1 nados dende 1978 ata 1982
VETERANO/A 2 nados dende 1968 ata 1977
VETERANO/A 3 nados dende 1958 ata 1967
VETERANO/A 4 nados dende 1957 e anteriores

CATEGORÍAS HORARIOS DISTANCIAS
Prebenxamín masc./fem. 10.45 h.. 250 m.l.
Benxamín masc./ fem. 11.00h. 650 m.l.
Alevín masc./fem. 11.00h. 1.300 m.l.
Infantil e cadete masc./fem. 11.30h. - 1 volta- 4.000 m.l.
Resto categorías 11.30h.- 2 voltas 7.800 m.l.
Chupetes 12.15h.

-SAÍDAS: rúa da Paz META: Praza Maior.

ENTREGA TROFEOS: ás 13:30h.
- Trofeos aos/as tres primeiros/as clasificados/as por categoría (chupetes exentos).
- Premios en metálico aos/as 5 primeiros/as clasificados/as da carreira absoluta.

HOMES MULLERES
1º) 175 € 1ª) 175 €
2º) 125 € 2ª) 125 €
3º) 75 € 3ª) 75 €
4º) 50 € 4ª) 50 €
5º) 30 € 5ª) 30 €

-Medallas para todos/as participantes prebenxamíns e benxamíns.
-Camisetas conmemorativas so para a Carreira de adultos (7.800m.), ata o final de existencias.
-Duchas no Edificio de Usos Náuticos.
-Servizo médico e de fisioterapia.

NORMATIVA: a mesma da FGA para o Circuíto Provincial de Carreiras Populares.


2003-2017 Correr en Galicia
Correndo xuntos.
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy